سخنان پیامبر مخصوص 1400 سال پیش نیست و در تمام دوران مورد استفاده است پس x

سخنان پیامبر مخصوص 1400 سال پیش نیست و در تمام دوران مورد استفاده است پس... رشته GIS یا سنجش از دور سوال داشتم و اینکه کارشناسی ارشد این رشته بهتر ...
... رشته های علوم سیاسی و علوم اقتصادی اطل ...
... شغل ملوانی در شرکت نفت یا کشتیرانی توضیح کامل دهید و چگونه میتوان وارد ...
... رشته نقشه کشی صنعتی ما را ر ...
... کارشناسی ارشد آی تی گرایش شبکه های کامپیوتری توضیحاتی خواستم طول دوره ...
... آینده رشته ی علوم تجربی چیست؟ ...

... متمرکز با نیمه ...
... 93 ص29 کد 19 و 20 نوشته __ کد 19 : کد رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی کد20 : کد موسسه ...
... بین الملل و پ ...
... ارشد رشته علوم تربیتی گرایش پیش دبستانی و دبستانی رو میخواستم بدونم.با ...
... با بیوشیمی در فوق لیسانس و دکتری در چیست؟ از نطر بازار بازار کار کدام ...
... رشته الهیات گرایش فقه ومبانی حقوق رامعرفی فرمایی ...
حمایت از ما | مشهدهاست
`

سخنان پیامبر مخصوص 1400 سال پیش نیست و در تمام دوران مورد استفاده است پس
با توجه به اینكه سخنان پیامبر مخصوص 1400 سال پیش نیست و در تمام دوران مورد استفاده است پس میتوان از سفارش ایشان مبنی به آموزش (شنا - تیراندازی - سواركاری) این چنین برداشت كرد كه جنگ در زمان امام زمان با استفاده از شمشیر و تیركمان خواهد بود؟
دوشنبه 27/4/1390

پاسخ :
با سلام و احترام
دوست گرامی
پاسخ از کتاب یکصد پرسش و پاسخ پیرامون امام زمان (عج) به شرح ذیل است:

ظاهراً مقصود از خروج با شمشیر مأموریت به جهاد و توسّل به اسلحه برای اعلای کلمه حق است و اینکه با هیچ یک از کفّار به مصالحه نمی‏نشیند. زیرا »شمشیر« همیشه کنایه از قدرت و نیروی نظامی بوده و هست، همان گونه که »قلم« کنایه از علم و فرهنگ است. و نیز از قدیم معروف بوده که کشور با دو چیز اداره می‏شود؛ قلم و شمشیر.
پس منظور از قیام با شمشیر، همان اتکای بر قدرت است، تا مردم نپندارند که این مصلح بزرگ به شکل یک معلم یا یک واعظ عمل می‏کند بلکه او یک رهبر مقتدر الهی است که امان را از ستمگران و منافقان می‏گیرد.

(پاسخ سؤال بالا از آیت الله صافی گلپایگانی در جلد دوم کتاب امامت و مهد ولایت)
بنابراین اولاً:مقصود از خروج با شمشیر، مأموریت به جهاد و توسل به اسلحه برای اعلاء کلمه حق است. بنابراین قیام با شمشیر، کنایه از قیام با اسلحه و پیکار و جهاد و تعیین نوع مأمویت آن حضرت است و اینکه آن حضرت مأمور به مصالحه با کفار نیست.
بدیهی است با هر اسلحه‏ای که لازم باشد، آن حضرت و اصحابش با کفار و ستمگران جهاد می‏نمایند و از هرگونه اسلحه‏ای که در زمان ظهور آن حضرت متداول باشد و به استعمال آن حاجت داشته باشند استفاده می‏نمایند.
ثانیاً:از کجا که در زمان ظهور آن حضرت، این اسلحه‏های مهیب در اختیار بشر باقی باشد؛ زیرا ممکن است که در اثر حوادث و آشوبها و انقلابات شدید و جنگهای خانمانسوز جهانی، که پیش از ظهور آن حضرت واقع می‏شود دو ثلث بشر نابود شود، این اسلحه‏های جهنّمی معدوم گردد و شاید کسی باقی نماند که بتواند از این اسلحه‏ها استفاده کند، یا آن‏ها را تهیه نماید و این احتمال هم کاملاً به جا و قابل توجه است.
یکی از اموری که در احادیث از آن خبر داده شده و اوضاع کنونی آن را ممکن الوقوع نشان می‏دهد، جنگ‏های جهان‏گیری است که در اثر آن، بیشتر نقاط زمین از سکنه خالی می‏گردد و شهرها ویران می‏شود، و صدها میلیون بشر را رهسپار دیار دیگر می‏سازد.
تا یک قرن پیش از وقوع چنین جنگ‏هایی بسیار بعید به به نظر می‏رسید، زیرا با آن اسلحه‏های سابق و با نبودن وسایل ارتباط جمعی بین شهرها و کشورها، اگر جنگی واقع می‏شد، اولاً پیش از آن که خبرش به کشورهای همسایه و یا دورتر برسد و دامنه جنگ گسترش یابد، آن
جنگ به پایان می‏رسید و ثانیاً در آن زمان‏ها، تعیین غالب از مغلوب، خاتمه یافتن جنگ، تسلط یکی از دو طرف یا از بین رفتن طرفین،متوقف بر کشتارهای عمومی و استعمال بمب و غیره نبود.
اما در عصر حاضر به طوری که همه پیش بینی می‏نمایند با وسایل ارتباط جمعی که همه عالم را به منزله یک شهر و یک محله نموده؛ و با اسلحه‏ها و تجهیزاتی که در دست زمامداران بی ایمان است و هیچ وسیله‏ای برای کنترل خشم و شهوت و جاه پرستی آنها نیست، اگر جنگ شروع شود، علاوه بر آن که غالب از مغلوب تشخیص داده نمی‏شود و طرفین از بین می‏روند، اکثر ملل و سکنه زمین ممکن است در ظرف چند ساعت فانی و نابود شوند.
پس اگر در احادیث شریفه فرموده‏اند:ظاهر نمی‏شود مهدی (عج) مگر آن که ثلث مردم کشته شوند و ثلث آنها بمیرند و ثلث آنان باقی بمانند، و فرموده‏اند:این ظهور واقع نخواهد شد تا وقتی دو ثلث مردم از بین بروند.نباید تعجب کرد، بلکه
باید آن را نشانه علوم بی پایان حضرت رسول اکرم (ص) و ائمه طاهرین (ع) و آگاهی آنها از آینده و اطلاعشان بر مغیبات به اذن و تعلیم خدا دانست و از معجزات و کراماتشان به شمار آورد.
{- ر ک به منتخب الاثر، ف 6، ب 5، ص 452 و 453. }
و من الله توفیق

 اين مطلب بدون دخالت انساني عينا از اين آدرس کپي شده و تمامي مسوليت آن با ناشر اصلي است.

برترین مطالب


... یه دوست دختر پیدا کنم تا خلائ عاطفی مو خالی کنم من از لحاظ عاطفی دچار مشکل ...
... ندارم و آدم کم حرفی هستم و خیلی دلم می خواهد این مهارت رو داشته باشم نمی ...
... چگونه موقع صحبت کردن خجالت نکشم و با ج ...
... و در جمع نمی تونم صحبت کنم و از صحبت کردن می ترسم لطفا کمکم کنید تا بر این ...
... هستم و هیچ دوستی ندارم نه در فامیل نه در آشنا نه در خانواده و رنح میبرم ...
... راحتی کنم و حرفم را بد ...

... خواستم در مورد چرا نماز می خوانیم یا چرا قرآن می خوانیم هر كدوم شد فرقی ...
... باید در مورد ملات تحقیق كنم میشه مطلب یا عكس برام هم اینجا هم توی ایمیلم ...
... مشاغل می خواستم؟ ...
... 4تا 5 صفحه ای برای موضوع تهاجم فرهنگی می خواهم اگر ممكن است سایت آن را معرفی ...
... جدول حل می كنم وبه چند سوال برخورد كردم كه نمیتوانم ان را جواب بدهم لطفا ...
... چشم و هم چشمی میخ ...

سایر مطالب

سایر مطالب

*