تا كام براید یا تن رسد به جانان یا جان ز تن دراید السلام x

تا كام براید یا تن رسد به جانان یا جان ز تن دراید السلام... نظر بازار کار در ایران کدام رشته است با چه رتبه ای می شود در دانشگاه دولتی ...
... تور شدن چه باید کرد و در چه رشته ای باید تحصیل کرد؟ ایا ارتباطی با رشته ...
... رشته GIS یا سنجش از دور سوال داشتم و اینکه کارشناسی ارشد این رشته بهتر ...
... رشته های علوم سیاسی و علوم اقتصادی اطل ...
... شغل ملوانی در شرکت نفت یا کشتیرانی توضیح کامل دهید و چگونه میتوان وارد ...
... رشته نقشه کشی صنعتی ما را ر ...

... آزاد در پردیس علوم و تحقیقات لرستان قبول شدم خواستم بپرسم تفاوت پردیس ...
... />میشه لطفا در مورد بازار کار رشته های ارشد وزارت بهداشت برام توضیح بدین؟<br ...
... بدانم هزینه ارشد رشته ی روانشناسی بالینی در دانشگاه آزاد ترمی چقدراست؟ ...
... پردیس های خودگران چیست؟اگر منظور جذب دانشجوی پولی است بطور مثال هزینه ...
... فرهنگیان در امتحان ارشد 93 (برای 94)دانشجو می پذیرد؟وآیا با مدرک غیرمرتبط ...
... متمرکز با نیمه ...
حمایت از ما | مشهدهاست
`

تا كام براید یا تن رسد به جانان یا جان ز تن دراید السلام
دست از طلب ندارم تا كام براید یا تن رسد به جانان یا جان ز تن دراید
السلام علیك یا ابا صالح المهدی
واقعا زندگی تو این زمونه خیلی سخت شده زندگی بدون وجود اقامون صفا نداره درسته تا حالا به طور عینی و مشهود با اقا مون زندگی نكردیم اما می دونیم اگه اقا باشه زندگی جور دیگه ایه.
من نوزده سالمه دلم می خواد تا جوونم اقامو ببینم تا جوونم براش بمیرم
می خواستم با توجه به شرح احوال بزرگان دینی كه اقا را می بینن و با ایشون رابطه دارن همچون
ایت ا... بهجت حفظهم ا... به من هم شرح مختصری بدید كه با عمل به اون حتما اقا رو ببینم .
اخه همونطور كه می دونید بعضی وقت ها ما ها خیلی دم از دین می زنیم اما خوب كه نگاه می كنیم می بینیم بعضی كارامون میلنگه.
من چند شب پیش كتابی به نام (مهدی طبیب طبیبان)را می خوندم و با خوندن اون كتاب هر لحظه كه جلو تر می رفتم اشك از چشمانم بیشتر سرازیر می شد و همش با خودم می گفتم خداكنه اقا یه
نگاهی هم به ما كنه نه نگاه معمولی كه به همه ما می كنه از اون نگاه های مخصوص
شاید بگید كمی بلند پروازی است ولی تو این دنیا هر كی به فكر كار خودشه یكی به فكر قبولی كنكوره
یكی به فكر خرید خونست یكی به فكر سود بیشتره یكی به فكر مشهور شدنه خب همه اینها خوب اما اگر همه ما ها واقعا به همین اندازه اگر اقامونو می خواستیم واقعا نمیومد ؟
خب بحث من اینه كه چه طور خدمو بهتر پرورش بدم چه كار كنم اقا منو دوست داشته باشه و هر وقت نماز مخصوص ایشونو می خونم به من نگاه كنه و سری به نشانه رضایت بالا و پایین بیاره؟
به امید ظهور
ان شاا... من هم در روز ظهور اقا با همه شما تبیانی های عزیزدر صف های سربازان اقا قرار بگیرم.
- دیپلم
سه شنبه 27/10/1384

پاسخ :
با سلام
دوست محترم
ملاقات و ارتباط با امام زمان(عج) و دیگر اولیاى الهى نیاز به سنخیت با آنان دارد. به دست آوردن سنخیت با اولیاى الهى نیاز به تحقّق دو بُعد؛ یعنى، معرفت و عمل دارد. اگر كسى خود را به اولیاى الهى شبیه نمود، به لقاى آنان نیز واصل خواهد شد.
نوریان مرنوریان را طالبند ناریان مرناریان را جاذبند
آنچه وظیفه ماست تشبه به آن حضرات و پیمودن راه آنان است ما باید در همه حال سرباز آماده باش آن حضرت بوده و همواره در خدمت ایشان باشیم. این مسأله را آیه 200 سوره آل عمران بیان فرموده: «یا ایها الذین امنوا اصبروا وصابروا و رابطوا و اتقواللّه‏ لعلّكم تفلحون؛اى كسانى كه ایمان آورده‏اید، صبر كنید و یكدیگر را به صبر وادارید و مرابطه نمایید وتقوا و خداترسى را پیشه سازید، باشد كه رستگار شوید».
امام باقر(ع) در تفسیر این آیه شریفه مى‏فرمایند: «صبر كنید بر اداى فرایض (یعنى در انجام تكالیف الهى استقامت داشته باشید) و در برابر دشمنان پایدارى كنید و با امامتان (كه انتظارش را مى‏كشید) مرابطه نمایید»، (كتاب الغنیة، شیخ مفید، ص105)
مرابطه با امام زمان(عج) یعنى خود را به رشته ولایت او بستن و بر خدمت و پیروى و یارى او گردن نهادن و این یكى از اركان ایمان است كه آدمى خود را به امام خویش مربوط سازد و از او جدا نشود. هم‏چنین باید كارهایى انجام دهیم كه آن حضرت و اصحابشان انجام مى‏دهند.
قرآن راجع به حضرت مهدى و اصحاب ایشان مى‏فرماید: «الذین ان مكنّاهم فى الارض اقاموا الصلوة وآتوا الزكاه و امروا بالمعروف و نَهوْ عن المنكر؛كسانى كه اگر در زمین به آنان توانایى دهیم نماز را بپا داشته و زكات (به مستحق) بخشیده و به معروف امر نموده و از منكر نهى كنند»(حج، آیه 41).
امام باقر(ع) در تفسیر این آیه مى‏فرمایند: «این آیه براى آل محمد است؛ یعنى، مهدى(عج) و اصحاب او»، (تفسیر قمّى، ج 2، ص 87). در نتیجه اگر ما هم مى‏خواهیم از اصحاب و یاران آن حضرت باشیم، باید به این امور اهتمام ورزیم.
خوب است بدانیم؛ امام زمان شدیدا به شیعیان خود عشق مى‏ورزند. بلكه علاقه آن حضرت به شیعیان و دوستانشان خیلى بیشتر از علاقه‏اى است كه ما نسبت به آن حضرت داریم. آن حضرت همواره به شیعیان خود دعا مى‏كنند. از آن حضرت نقل شده است: «اناغیر مهملین لمراعاتكم ولاناسین لذكركم؛ ما هرگز در رعایت احوال شما كوتاهى نمى‏كنیم و شما را از یاد نمى‏بریم»(بحارالانوار، ج 53، ص 174).
ناگفته نماند ما مكلف به ارتباط به معناى ملاقات با امام زمان(عج) نیستیم آنچه بر ماست جلب رضایت آن بزرگوار است. ارتباط با امام زمان یعنى خود را به رشته ولایت او بستن و بر خدمت و پیروى و یارى او گردن نهادن و این یكى از اركان ایمان است كه آدمى خود رابه امام خویش مربوط سازد و از او جدا نشود. پیوستگى با او یعنى مطیع او بودن. آنچه در روایات زیاد سفارش شده است انتظار فرج است ما باید ارتباط معنوى خود را با امام زمان(عج) با عمل به دستورات آن حضرت و انتظار فرج به معناى واقعى ثابت و مستدام نگه داریم. از اینرو بسیار بجاست كه خصوصیات منتظر واقعى حضرت مهدى(عج) را بدانید و سپس آن را در خود عملى كنید پس بحث زیر ضرورى به نظر مى‏رسد.
منتظر واقعى مهدى(عج) باید چندین خصوصیت داشته باشد:
1- عمل به تكالیف دینى؛ منتظر واقعى باید تمام وظایف دینى و احكام الهى را انجام دهد.
2- محزون بودن به علت محروم بودن از زیارت آن وجود مبارك «عزیز على ان ارى الخلق و لاترى و لا اسمع لك حسیسا و لا نجوى...بر من گران است كه خلق را ببینم و تو دیده نشوى و سخن آشكار و پنهان تو را نشنوم» (دعاى ندبه).
3- براى تقویت ارتباط هر روز صبح «دعاى عهد» را بخوانیم.
4- انتظار فرج آن حضرت را در دل و ظاهر جلوه‏گر كنیم. در روایات متعدد داریم كه در زمان غییبت امام زمان(ع) بهترین اعمال انتظار فرج است اینجا نیاز به توضیح دارد كه چرا بهترین اعمال انتظار فرج است. فرج؛ یعنى، نصرت و پیروزى و گشایش و مقصود نصرت و پیروزىحكومت عدل علوى بر حكومت‏هاى كفر و شرك و بى داد است پیروزى عدل گسترى كه به رهبرى امام عصر(عج) تشكیل مى‏گردد بنابراین انتظار فرج یعنى انتظار تحقق‏یافتنى این آرمان بزرگ و جهانى است و منتظر حقیقى كسى است كه حقیقتا خواهان تشكیل چنین حكومتى باشدو این خواسته آن گاه جدى و راست است كه شخص منتظر عامل به عدل و گریزان از ستم و تباهى باشد و گرنه انتظار فرج در حد یك ادعا و شعار بى محتوا باقى خواهد بود ازاین‏رو در روایات آمده است كه انتظار فرج خود فرج است زیرا كسى كه حقیقتا منتظر فرج و ظهور حجت خدا و تاسیس حكومت عدل گستر اوست زندگى خود را بر پایه عدل و داد استوار مى‏سازد و او انسانى است كه حضور و غیبت امام در نحوه رفتار و سیر و سلوكش

 اين مطلب بدون دخالت انساني عينا از اين آدرس کپي شده و تمامي مسوليت آن با ناشر اصلي است.

برترین مطالب


... گیری ندارم و در بعضی مواقع که باید سریع تصمیم بگیرم قدرت تصمیم گیری ندارم. ...
... ادم خجالتی و کم حرفی هستم و حتی در دانشگاه و محیط کار خیلی طول میکشه تا ...
... 21 ساله هستم.مشکل من اینه که خجالتی هستم و در برقراری ارتباط با افراد (مخصوصا ...
... یه دوست دختر پیدا کنم تا خلائ عاطفی مو خالی کنم من از لحاظ عاطفی دچار مشکل ...
... ندارم و آدم کم حرفی هستم و خیلی دلم می خواهد این مهارت رو داشته باشم نمی ...
... چگونه موقع صحبت کردن خجالت نکشم و با ج ...

... دارید یا نه ؟ ...
... دریا ...
... خواستم در مورد چرا نماز می خوانیم یا چرا قرآن می خوانیم هر كدوم شد فرقی ...
... باید در مورد ملات تحقیق كنم میشه مطلب یا عكس برام هم اینجا هم توی ایمیلم ...
... مشاغل می خواستم؟ ...
... 4تا 5 صفحه ای برای موضوع تهاجم فرهنگی می خواهم اگر ممكن است سایت آن را معرفی ...

سایر مطالب

سایر مطالب

*